I Niedziela Adwentu 3 XII 2017

1. Przeżywamy dzisiaj pierwszą niedzielę miesiąca oraz Adwentu. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po Sumie zmiana tajemnic różańca świętego.
  2. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w roratach, dzieci proszę o przynoszenie lampionów. Spowiedź  święta adwentowa będzie miała miejsce w poniedziałek 18 XII.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta po Mszy świętej o godz. 7.00.

1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę świętą wieczorną, w czasie, której będzie poświęcenie i wręczenie symbolicznych medalików, zapraszam rodziców i dzieci pierwszokomunijne. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W zakrystii można nabyć świece Caritas oraz parafialne na nasze stoły wigilijne. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Można nabyć również kalendarze  z Janem Pawłem II i papieżem Franciszkiem w cenie 3zł i 5 zł, kartki świąteczne po 1zł.
  3. Jak zapowiadałem, 10 XII, nasza parafia jest zaproszona na nocne czuwanie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
  4. Bóg zapłać za troskę o Dom Boży. O taką posługę w sobotę proszę rodziny z ulicy Pienińskiej: Kozieł Janina, Wysocka Janina, Orlińska Zofia.
  5. Kalendarz liturgiczny:

- W poniedziałek wspomnienie św. Barbary - dziewicy i męczennicy;

- W środę wspomnienie św. Mikołaja- biskupa;

- W czwartek wspomnienie św. Ambrożego- biskupa i doktora Kościoła.

1. Oddział związku Podhalan w ostrowsku zaprasza wszystkich członków na zebranie wyborcze, które odbędzie się 10 XII 2017r. (w przyszłą niedzielę)
    o godz. 1800 w salce obok ośrodka zdrowia.

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Prezes oraz Zarząd