2 grudnia; 1 niedziela Adwentu

1/ W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
*poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
*wtorek – Wspomnienie dowolne św. Barbary
*czwartek – Wspomnienie dowolne św. Mikołaja
*piątek – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
*sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2/ Przeżywamy I niedzielę Adwentu, jest to radosny czas oczekiwania na przyjście Mesjasza. Roraty odprawiać będziemy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.oo natomiast we wtorki i czwartki o godz. 7.oo. W soboty Msza św. z formularza niedzielnego z wyjątkiem najbliższej, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na roraty dzieci zapraszamy z lampionami.

3/ Rodziców i ich dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św.
w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas liturgii poświęcimy medaliki.

4/ Spowiedź św. świąteczna będzie w naszej parafii 14 grudnia.

5/ Peregrynacja figury:
w poniedziałek: przejmą: p. Maria i Władysław Łyszczarz
w środę: p. Anna i Marek Trąbko
w piątek: p. Maria Wróbel
w sobotę: p. Jadwiga i Józef Kozieł
w poniedziałek 10 grudnia: p. Tadeusz i Helena Leśnicka

6/ Poświęcone Opłatki na stół wigilijny można nabyć po Mszach św. niedzielnych. Ofiary stanowią całoroczne wynagrodzenie p. Bernadety.

7/ W środę, po Mszy św. gościć będziemy św. Mikołaja.

8/ Radę parafialną zapraszam na spotkanie w środę o godz. 19.oo.

9/ W czwartek Godzinę Świętą odprawimy po Mszy św. W I piątek Msze św. o godz. 7.oo i 17.oo – roraty. Spowiedź św. od godz. 16.15. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszach św. Do chorych pojadę o godz. 14.30.

10/ W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek przeznaczymy na ten cel.

11/ Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Bóg zapłać p. Jadwidze i Teresie Luberda oraz p. Agacie Domalik za ofiary przekazane z USA na odnowienie stacji Drogi krzyżowej. Bóg zapłać IV Róży w której zelatorką jest p. Antonina Kozieł za ofiarę na tenże sam cel. Stacje Drogi krzyżowej w tym tygodniu przewiezione będą do pracowni, gdzie będą prowadzone prace renowacyjne.

12/ Bóg zapłać troszczącym się o czystość świątyni. W tym tygodniu
o pomoc prosimy mieszkańców ul. Gorczańskiej: p. Maria Jurkowska,
p. Stanisław Ludzia i p. Elżbieta Szumal.

13/ Niech P. Jezus wszystkim błogosławi. Pozdrawiamy naszą Polonię.