Ogłoszenia parafialne

27 stycznia; III NIEDZIELA ZWYKŁA

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ Dzisiaj w Panamie papież Franciszek odprawi Mszę św. tzw. posłania na zakończenie 34. ŚDM.

2/ W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
*poniedziałek – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu; prezbitera
*czwartek – Wspomnienie św. Jana Bosko; prezbitera

3/ W sobotę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy świętych, które odprawimy w porządku niedzielnym, a więc o godz. 8.00 oraz 11.00 poświęcimy gromnice. Nabożeństwo pierwszych sobót po Mszy św. rannej. Nie będzie Mszy św.
o godz. 17.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego przypada XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. Bezpośrednio po zakończeniu Sumy będziemy demontować świąteczną dekorację. Bardzo proszę młodzież o mobilizację i pomoc przy wykonywanych pracach.

4/ Peregrynacja figury św. Michała Archanioła:
*poniedziałek 28 stycznia: p. Anna i Stanisław Mąka
*środa 30 stycznia: p. Maria Luberda
*piątek 1 lutego: p. Anna i Mieczysław Dębski
*poniedziałek 4 lutego: p. Elżbieta i Szymon Waksmundzcy z dziećmi
*środa 6 lutego: p. Anna Trąbka
Zachęcam pozostałe rodziny do udziału w peregrynacji.

5/ W najbliższą środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6/ W I piątek lutego Msze św. o godz. 7.00 oraz o godz. 17.00 wraz
z nabożeństwem. Spowiedź św. od godz. 16.15. Do chorych chciałbym udać się od godz. 14.30.

7/ W przyszłą – pierwszą niedzielę miesiąca, zamiast kazania odprawimy nabożeństwo eucharystyczne. Po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych.

8/ Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na inwestycje w kwocie 3100,00 zł. Również dziękuję bardzo państwu Kozieł i p. Annie Kozieł za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. Przy tej okazji chciałbym nawiązać do ofiar składanych na ogrzewanie kościoła podczas kolędy i przepisów RODO z tym związanych.

9/ Do renowacji zostały przewiezione lichtarze z ołtarza głównego, Bóg zapłać pewnej osobie i jego rodzinie za sfinansowanie tego dzieła. Ponadto przekazano do renowacji bardzo przyniszczoną monstrancję.

10/ Bóg zapłać dbającym o czystość świątyni. W tym tygodniu o pomoc proszeni są mieszkańcy z ul. Gorczańskiej:
p. Krystyna Przybocka, p. Ewa Przybocka oraz p. Jolanta Kołat.

11/ Z pozdrowieniami dla Polonii, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.