Ogłoszenia parafialne

3 marca; VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ W liturgii Kościoła jutro obchodzić będziemy Święto św. Kazimierza. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne odprawimy na zakończenie Mszy św. Rozpoczynamy dziś 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi, trzeźwi i wolni”.

2/ Nabożeństwo czterdziestogodzinne zakończymy nieszporami o godz. 14.3o

3/ W najbliższą środę - POPIELCOWĄ rozpoczynamy Wielki Post.
Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 8.oo i 17.oo. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4/ W Wielkim Poście: GORZKIE ŻALE odprawiać będziemy w niedziele o godz. 14.3o, po nabożeństwie Msza św. (bez kazania). NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ odprawiać będziemy w piątek o godz. 16.oo, następnie Msza św. i o godz. 20.oo. oraz w niedziele, po głównej Mszy św. zamiast nieszporów.

5/ Składka z I niedzieli Wielkiego Postu przeznaczona będzie na potrzeby Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie, natomiast ofiary składane do puszek w II niedzielę Wielkiego Postu będą przeznaczone na misje.

6/ Peregrynacja figury św. Michała Archanioła:
*poniedziałek 4 marca: p. Stefania Byrdak
*środa 6 marca: p. Maria i Mirosław Żegleń
*piątek 8 marca: p. Małgorzata i Piotr Waksmundzcy

7/ Bóg zapłać troszczącym się o czystość świątyni. W tym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Wesołej: p. Stanisławę Gucwa, p. Magdalenę Kołat oraz p. Barbarę Gallik.

8/ Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa. Pozdrawiamy Polonię.