Ogłoszenia parafialne

24 marca; III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ Rozpoczynamy dzisiaj PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które potrwają do środy 27 marca. Słowo Boże głosi nam ks. Szymon Janiczek, którego serdecznie witam. Program rekolekcji jest dostępny przy prasie. W programie rekolekcji we wtorek o godz. 13.oo planowane są odwiedziny chorych. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii. Dzisiaj na godz. 17.oo zapraszamy młodzież. Obowiązkowo uczestniczą kandydaci do bierzmowania.

2/ W ramach Dni Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami dzisiejsza zbiórka do puszki przeznaczona jest na misje Ad Gentes.

3/ Jutro przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 18.oo dokonamy liturgicznych przyrzeczeń Duchowej Adopcji.

4/ Jest wolą ks. abp. Marka Jędraszewskiego, aby piątek przed IV niedzielą Wielkiego Postu, w każdej parafii poświęcić kontemplacji Bożego Miłosierdzia. W odpowiedzi na list ks. Metropolity w najbliższy piątek – 29 marca - po wieczornej Drodze Krzyżowej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem Godziny Miłosierdzia. Będzie też czas na osobistą adorację P. Jezusa do godz. 22.oo

5/ Po rekolekcjach powracamy do wieczornej Mszy św. o godz. 18.oo.

6/ W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne. Do Caritas odprowadzamy 6 zł. Ofiara jest dobrowolna.

7/ Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje w parafii. Zebraliśmy 3.411.70 PL. i 1 EURO.

8/ Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Świerkowej: p. Annę Nagiecką, p. Annę Ludzia i p. Michała Gucwe.

9/ W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Łyszczarz. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu.

10/ Życzymy owocnego czasu przeżywanych rekolekcji. Pozdrawiamy Polonię.