7 kwietnia; V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1/ Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ.
Na Mszy św. o godz. 8.oo błogosławieństwo palm, natomiast Mszę św. o godz. 11.oo poprzedzi błogosławieństwo palm oraz uroczysta procesja. Po Mszy św. konkurs palm
w kategoriach: największa i najładniejsza.

Nie będzie Mszy św. po południu, po Gorzkich Żalach odprawimy Drogę Krzyżową po Ostrowsku. Przejdziemy ulicami: Jana Pawła II, Pańska, Plac św. Floriana, Orkana, Jana Pawła II. Serdecznie wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich mieszkańców Ostrowska.

2/ Zgodnie z zaleceniem KEP zasłaniamy krzyże oraz obrazy w dwóch ostatnich tygodniach W. Postu. Uroczyste odsłonięcie krzyża i jego adorację przeżywać będziemy
w W. Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

3/ Serdecznie zachęcam do przystąpienia do sakramentu pojednania, byśmy święty czas Wielkiego Tygodnia, a przede wszystkim czas Triduum Paschalnego przeżyli w stanie łaski uświęcającej.

4/ Serdeczne dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pięknej Góralskiej Drogi Krzyżowej.

5/ W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne Caritas.

6/ Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni. W tym tygodniu troskę tę powierzamy parafianom z ul. Pienińskiej. Proszeni są: p. Zenon Ludzia, p. Jadwiga Ludzia i p. Anna Mąka.

7/ W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Kos. Polecamy ją Miłosierdziu Bożemu.

8/ Niech P. Jezus wszystkim błogosławi. Pozdrawiamy Polonię.