Ogłoszenia parafialne

14 kwietnia; Niedziela Palmowa MĘKI PAŃSKIEJ

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ Przeżywamy NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Przed nami Triduum Paschalne. Jest ono celebracją trzech zbawczych wydarzeń, które dokonały się w określonym czasie i są też przeżywane w konkretnych dniach roku liturgicznego.
Mówiąc „Triduum”, mamy na myśli „Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego
i Zmartwychwstałego”. Sprawujemy Paschę Pana, kryjącą w sobie trzy etapy. Rozpoczniemy Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a zakończymy drugimi Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
Dzisiaj po Gorzkich Żalach odprawimy Drogę Krzyżową po Ostrowsku.
W gablocie zamieszczony jest porządek przenoszenia krzyża od stacji do stacji. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy
w intencji wszystkich mieszkańców Ostrowska
. Już teraz dziękuję naszej OSP za pomoc
w zapewnieniu bezpieczeństwa.

2/ Ofiary składane dzisiaj do puszki przeznaczymy na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego.

3/ LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO będzie miała następujący przebieg:

 • W Wielki Czwartek o godz. 18.oo sprawować będziemy Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, po której przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy, gdzie będziemy czuwać do godz. 22.oo. Zgodnie z KPK oraz z nadanym przez ks. Arcybiskupa przywilejem podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej wszystkim uczestniczącym w liturgii udzielimy Komunii św. pod dwiema Postaciami.
 • Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy Kościół nie sprawuje Eucharystii. Na liturgię składają się: liturgia słowa Bożego, którą kończy uroczysta Modlitwa powszechna sięgająca tradycją średniowiecza, następnie uroczysta adoracja Krzyża św., oraz obrzędy Komunii św. Kończąc liturgię przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Czuwanie przy Grobie Pańskim potrwa do północy.

Liturgię Wielkiego Piątku poprzedzi Droga Krzyżowa, która rozpocznie się
o godz. 17.15. Będzie to trzeci piątek miesiąca – o godz. 22.oo odprawimy Godzinę Miłosierdzia, natomiast młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie mieć swoje czuwanie o godz. 21.oo

 • W tym dniu rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża św. oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim każda parafia przekazuje na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Warto przypomnieć, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, który zgodnie z tradycją ma swe przedłużenie w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej.
 • W Wielką Sobotę wznowimy Adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim o godz. 8.oo. O godz. 9.oo; 11.oo
  i 14.oo poświęcimy pokarmy na stół wielkanocny. O godz. 15.oo modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Świętą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.oo, którą zakończy procesja rezurekcyjna. Bardzo proszę, aby w sobotę przynieść świece.
 • Obchód Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zakończymy II nieszporami po Sumie.
 • W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz
  w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.oo i 11.oo
 • Do Niedzieli Miłosierdzia Bożego przeżywać będziemy Oktawę Wielkanocy. Wszystkie te dni Kościół przeżywa jako jedną Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa.

4/ Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest trzecią miesiąca, składka przeznaczona będzie na inwestycje w parafii, natomiast składkę z Poniedziałku Wielkanocnego przekażemy tradycyjnie na UP Jana Pawła II w Krakowie.

5/ Bardzo proszę, byśmy wszyscy przystąpili do sakramentu pojednania, by ten święty czas Wielkiego Tygodnia, a przede wszystkim czas Triduum Paschalnego przeżyć w stanie łaski uświęcającej. 

6/ Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pięknej piątkowej Drogi Krzyżowej.

7/ W zakrystii są jeszcze baranki wielkanocne Caritas.

8/ W Wielki Czwartek na godz. 10.oo zapraszam młodzież, byśmy wspólnie przygotowali świąteczny wystrój kościoła.

9/ Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni. W tym tygodniu troskę tę powierzamy parafianom z ul. Pienińskiej. Proszeni są: p. Maria Sikora,
p. Maria Wróbel, p. Anna Szumal i p. Kazimierz Szumal.

10/ Na czas przeżywania największych tajemnic naszej wiary, życzymy wszystkim obfitości łask Boga Wszechmogącego.
Pozdrawiamy Polonię.