Ogłoszenia parafialne

21 kwietnia; NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ Przeżywamy UROCZYSTOŚĆ ZMRTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Jutro PONIEDZIAŁEK ANIOŁA.
Msze św. o godz. 8.oo i 11.oo.

2/ Do Niedzieli Miłosierdzia Bożego przeżywać będziemy Oktawę Wielkanocy. Wszystkie te dni Kościół przeżywa jako jedną Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze św. połączymy z Nowenną przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

3/ Wyrażam swoją wdzięczność wszystkim, którzy pomogli nam pobożnie przeżyć ten święty czas. Bóg zapłać OSP - raz jeszcze dziękuje za bardzo profesjonalne zabezpieczenie Drogi Krzyżowej po Ostrowsku, za Waszą postawę. Dziękuję – straży góralskiej, jeśli tak można to ująć, czuwającej przy Grobie Pańskim.

4/ Bóg zapłać wszystkim czuwającym przy Panu Jezusie, zarazem trudzącym się nad przygotowaniem dekoracji Triduum Paschalnego i Świąt – Bóg zapłać za ten wysiłek młodzieży, nade wszystko ogromne podziękowania składam p. Agnieszce Chmielarczyk
i p. Małgorzacie Ciężobka za dekorację kwiatową i wszelką inną pomoc. Nie mogę pominąć p. Bogdana – Bóg zapłać za wszystko, za całą troskę o tę świątynię. Bóg zapłać p. Bernadecie, scholce za oprawę muzyczną, LSO za posługę ołtarza podczas liturgii. Dziękuję za oprawę procesji rezurekcyjnej. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać. Wam wszystkim za wspólną modlitwę, która zawsze jest wzniesieniem serca do Boga.

5/ Jest jeszcze ten wymiar materialny. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj
z przeznaczeniem na inwestycje i za jutrzejszą składkę na potrzeby UP Jana Pawła II
w Krakowie. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jeruzalem.

6/ Zapraszam na Mszę św. i spotkanie Rodziców kandydatów do bierzmowania
w najbliższą środę o godz. 18.oo.

7/ Radę Parafialną zapraszam na spotkanie również w środę, wyjątkowo o godz. 19.3o.

8/ Zapraszamy wszystkich na Wielkanocny Koncert Uwielbienia, który odbędzie się
w Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 15.oo w altance Parku Miejskiego w Nowym Targu. Przewidziane są specjalne atrakcje dla dzieci.

9/ Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni w tym szczególnym czasie. Przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia troskę tę powierzamy parafianom
z ul. Pienińskiej. Proszeni są: p. Maria Domalik, p. Kinga Ludzia i p. Ewa Wróbel.

 

10/ Drodzy Parafianie! Nadszedł czas Świąt Wielkiej Nocy. Życzymy Wam wszystkim głębokiego przeżywania Tajemnicy Paschalnej, radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym na wszystkich drogach życia oraz nieustających: wiary, nadziei
i miłości, które pomogą przezwyciężyć wszelkie trudności.

Niech Zmartwychwstały Chrystus Pan błogosławi naszej codzienności, naszym rodzinom i wszystkim najbliższym naszym sercom.

Z błogosławieństwem Boga Wszechmogącego Ojca przez Syna w Duchu Świętym

Na czas radosnego przeżywania Prawdy o powstaniu
z martwych Pana Jezusa pozostańcie z błogosławieństwem Boga Wszechmogącego Ojca przez Syna w Duchu Świętym

Pozdrawiamy i przesyłamy życzenia naszej Polonii.

 

 

Alleluja; Jezus żyje!