Ogłoszenia parafialne

28 kwietnia; NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ Przeżywamy NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Na Mszy św. o godz. 11.oo uczcimy obraz Pana Jezusa Miłosiernego i odmówimy Akt Zwierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu oraz ucałujemy relikwie św. S. Faustyny. Również po Mszy św. o godz. 8.oo, będzie możliwość ucałowania relikwii. Rozpoczynamy dzisiaj 75. Tydzień Miłosierdzia.

2/ KALENDARZ LITURGICZNY:
*29 maja – poniedziałek: Uroczystość św. Wojciecha; bp. i męczennika. Rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława; bp. i męczennika

* 1 maja – środa: dowolne wspomnienie św. Józefa; rzemieślnika

* 2 maja – czwartek: Wspomnienie św. Atanazego; biskupa. Jest to I czwartek miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej połączymy z nabożeństwem majowym o godz. 17.3o przed Mszą św.

* 3 maja – piątek: UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Przeżywać będziemy
w tym dniu również rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. odprawimy o godz. 8.oo i 11.oo. z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich. Nabożeństwo majowe odprawimy po głównej Mszy św. W Polsce obchodzony jest w tym dniu „dzień łączności z Polonią”. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Rodakach przebywających za granicami Ojczyzny. Przypada też I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed Mszami św. Do chorych chciałbym się udać po Mszy św. ok. godz. 9.oo.

* 4 maja – sobota: Wspomnienie św. Floriana; męczennika. O godz. 18.oo odprawimy Msz św. w intencji naszej OSP z formularza mszalnego o św. Florianie. Członków OSP zapraszam do wspólnej modlitwy wraz z całymi rodzinami.

3/ Pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP odprawiamy wraz z procesją we wtorek 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.oo. Przez cały miesiąc maj Mszę św. odprawiać będziemy o godz. 18.oo, natomiast nabożeństwo majowe o godz. 17.3o. Tak więc nie będzie Mszy św. o godz. 7.oo we wtorki oraz
w czwartki.

4/ 3 maja Wydział Katechetyczny organizuje pielgrzymkę maturzystów do Ludźmierza. Szczegółowe informacje są na plakacie w gablocie.

5/ Spotkanie kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania będzie
w poniedziałek 29 kwietnia. Rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 18.oo. Po Mszy św. przygotowanie liturgii. Podobnie spotkamy się w dniu 1 maja. Próba liturgii sakramentu
o godz. 18.3o.

6/ Sakramentu bierzmowania udzieli młodzieży naszej parafii ks. bp. Damian Muskus
w dniu 7 maja podczas Mszy św., którą odprawimy wyjątkowo o godz. 17.oo. Przed Mszą św. odmówimy Litanię do Matki Loretańską.

7/ W przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 11.oo zapraszam dzieci biorące udział
w konkursie palmowym. Po zakończeniu liturgii odbierzemy nagrody. Będzie to I niedziela maja, zamiast kazania, odprawimy nabożeństwo eucharystyczne po Mszy św. o godz. 8.oo, natomiast po Mszy św. o godz. 11.oo odprawimy nabożeństwo majowe. Również zmianka różańcowa po Mszy św.

8/ Składam serdeczne podziękowania - Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje
w parafii oraz na UP JP II w Krakowie, jak też przy Bożym Grobie 

9/ Dziękuję młodzieży, która pomogła w rozmontowaniu Grobu Pańskiego i inne wykonane wszelkie prace.

10/ Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni w tym szczególnym czasie. W tym tygodniu serdecznie proszę o pomoc Rodziców kandydatów do bierzmowania.

11/ Życzymy błogosławieństwa Miłosiernego Pana. Naszą Polonię zapewniamy
o szczególnej modlitwie w dniu 3 maja.