Ogłoszenia parafialne

26 maja; VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ Dzisiaj szczególnej modlitwie powierzamy nasze Mamy. Życzymy im wszelkich łask od Boga wraz z błogosławieństwem oraz wstawiennictwa
i opieki NMP, a zmarłym radości życia wiecznego.

2/ W liturgii Kościoła w środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
w piątek święto Nawiedzenia NMP, a w sobotę wspomnienie św. Justyna; męczennika.
W przyszłą niedzielę – 2 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3/ Jutro, we wtorek oraz w środę przypadają kwartalne dni modlitw
o urodzaje i za kraje głodujące (dawne dni krzyżowe). Zachęcam do licznego uczestnictwa. Spotykamy się z coraz większą ilością klęsk, a głodujących w świecie wciąż przybywa.
W tych dniach nabożeństwo rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.30 udając się do kapliczki w kierunku Gronkowa, po modlitwie powrócimy do kościoła na „majówkę” oraz Mszę św. W piątek - ostatnie nabożeństwo majowe odprawimy z procesją eucharystyczną.

4/ W niedzielę 9 czerwca o godz. 10.oo na Rynku w Nowym Targu uroczystej Mszy św. upamiętniającej 40. rocznicę pierwszego pobytu na Podhalu papieża Jana Pawła II przewodniczyć będzie Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski. Parafie Dekanatu nowotarskiego, odprawią nowennę przed centralnymi obchodami tej rocznicy. Nowennę zapoczątkuje nasza parafia wraz z parafią Waksmund w najbliższy piątek 31 maja. Mszę św. wraz z nabożeństwem ku czci Świętego papieża odprawimy w parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu o godz. 12.oo. Wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św. Niech to religijne przeżycie stanie się naszym wspólnym uwielbieniem Boga za dar papieża z Polski i jego obecności na Podhalu.

5/ W najbliższą sobotę odbędzie się XXII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” Zakopane – Ludźmierz, pod hasłem: „Jemu zależy na was”. Pielgrzymka wyruszy z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzpetówkach. Program pielgrzymki jest zamieszczony
w gablocie.

6/ W sobotę przypada Dzień Dziecka. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.oo, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Oprawę całej liturgii mszalnej przygotowują nasze przedszkolaki.
Po głównej Mszy św. zmianka różańcowa.

7/ Nabożeństwo czerwcowe odprawiać będziemy we wtorki i czwartki po Mszy św. porannej, a w pozostałe dni o godz. 17.45

8/ W sobotę połączymy nabożeństwo czerwcowe z pierwszosobotnim.

9/ Ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę przeznaczone będą dla p. Grabarza
w podziękowaniu za troskę o parafialny cmentarz.

10/ Bóg zapłać za złożone ofiary na inwestycje w parafii.

11/ Bóg zapłać troszczącym się o czystość kościoła. Prosimy w tym tygodniu mieszkańcy ul. Pienińskiej: p. Jadwigę Kopeć, p. Halinę Gromada i p. Annę Ludzia.

12/ Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim błogosławi.