Ogłoszenia parafialne

9 czerwca; NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ Wspominamy dzisiaj 40. rocznicę pierwszego pobytu papieża Jana Pawła II na Podhalu. O godz. 10.oo na Rynku w Nowym Targu uroczystej Mszy św. upamiętniającej te dzień przewodniczyć będzie Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski.

2/ Dzisiaj pod hasłem „Tak na Serio” rozpoczynamy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa.

3/ W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Trójcy Świętej. Na Mszę św.
o godz. 11.oo zapraszamy rodziny śp. Franciszka Kamoń, Andrzeja Kopeć, Jakuba Kowalczyka i Franciszka Kozieł. Podczas liturgii poświęcimy tablice legionistów, następnie na cmentarzu będzie miała uroczystość odsłonięcia tablic i montażu przy grobach bohaterów.

Ponadto w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
*poniedziałek - święto NMP, Matki Kościoła
*wtorek - wspomnienie św. Barnaby; apostoła
*środa - wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego i jego Towarzyszy
*w czwartek przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego
i Wiecznego Kapłana
*piątek - wspomnienie bł. Michała Kozala; bp. i męczennika.

4/ W dniu 15 czerwca – w sobotę – Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie organizuje II Piknik Rodzinny przed Oknem Papieskim. Okazją do świętowania jest 25. rocznica ogłoszenia „Listu do rodzin” św. Jana Pawła II. Początek
o godz. 14.30. Kluczowym punktem programu będą Dialogi dzieci z abp. Markiem Jędraszewskim o godz. 16.3o. Natomiast 16 czerwca – niedziela – będzie miał miejsce
w Krakowie „Marsz dla życia i rodziny”, który zakończy piknik rodzinny w Parku Jordana. Wszelkie informacje są zamieszczone na plakatach w gablocie.

5/ W przyszłą - trzecią niedzielę miesiąca składkę przeznaczymy na inwestycje w parafii.

6/ Radę parafialną zapraszam na spotkanie jutro o godz. 19.oo.

7/ 20 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwanej Bożym Ciałem. W tym roku w procesji do czterech ołtarzy udamy się ulicami Ostrowska.
Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy przy szkole – tu proszeni są mieszkańcy ul. Jana Pawła II i ks. Tischnera. Drugi ołtarz powierzamy OSP przy remizie. Ołtarz trzeci przy boisku – prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej od starej szkoły w stronę Łopusznej – domy po prawej stronie drogi. Ołtarz czwarty przy kościele, będzie ołtarzem Liturgicznej Służby Ołtarza. Przedstawicieli z poszczególnych miejsc zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę po Mszy św. ok. godz. 18.45.

8/ Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym
w przygotowanie Mszy św. na Dzień Dziecka.

9/ Bóg zapłać troszczącym się o czystość kościoła. W tym tygodniu troskę tę przekazujemy mieszkańcom ul. Pienińskie. Proszeni są p. Bernadeta Hebda, p. Tomasz Szczypka i p. Anna Rzońca.

10/ Życząc obfitości łask od Boga, z serca wszystkim błogosławimy.