Ogłoszenia parafialne

16 czerwca; NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus;

1/ Niedziela Trójcy Świętej kończy w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Na Mszy św. o godz. 11.oo poświęcimy tablice legionistów, następnie na cmentarzu nastąpi ich odsłonięcie i montaż przy grobach bohaterów.

2/ W liturgii Kościoła w piątek przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

3/ 20 czerwca – w najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwanej Bożym Ciałem. W tym roku w procesji do czterech ołtarzy udamy się ulicami Ostrowska.
Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Pierwszy przy szkole – tu proszeni są mieszkańcy ul. Jana Pawła II i ks. Tischnera. Drugi ołtarz powierzamy OSP przy remizie. Ołtarz trzeci przy boisku – prosimy mieszkańców ul. Pienińskiej od starej szkoły w stronę Łopusznej – domy po prawej stronie drogi. Ołtarz czwarty przy kościele, będzie ołtarzem Liturgicznej Służby Ołtarza. W związku z dość długą trasą procesji bardzo proszę, aby do I ołtarza baldachim nieśli górale posługujący przy Grobie Pańskim, do ołtarza drugiego proszę OSP, do trzeciego sportowców klubu „Dunajec” Ostrowsko, a do czwartego ołtarza bardzo proszę młodzież, która przyjęła
w tym roku sakrament bierzmowania. Od przecięcia ul. Pienińskiej do kościoła baldachim przejmą lektorzy. Proszę, by wszyscy parafianie zmobilizowali się na ten szczególny dzień, nie tylko od strony organizacyjnej, ale przede wszystkim poprzez udział w procesji i wspólną modlitwę w intencji mieszkańców Ostrowska. Sumę rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 10.oo, po niej rozpocznie się procesja.

4/ Nad bezpieczeństwem czuwać będzie Policja oraz niezawodna nasza OSP. Proszę
o udekorowanie domów na trasie procesji, zachęcam
i zapraszam do udziału dzieci w strojach komunijnych, a maluchy do sypania kwiatów oraz z dzwonkami.

5/ Od piątku rozpoczniemy Oktawę uroczystości Bożego Ciała, którą zakończymy procesją w piątek, w uroczystość NSPJ. Przez czas oktawy Msza św. będzie odprawiana o godz. 18.oo wraz z procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zachęcam do licznego udziału. W piątek Godzinę Miłosierdzia połączymy z nabożeństwem.

6/ W uroczystość Bożego Ciała po obchodach liturgicznych, o godz. 16.oo rozpocznie się FESTYN RODZINNY i potrwa do godz. 22.oo. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Zaprasza p. Sołtys i Rada Sołecka. Szczegółowy program na plakacie
w gablocie.

7/ W najbliższą środę o godz. 9.oo odprawimy Mszę św. kończącą kolejny rok szkolny. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich pracowników szkoły, jak również oczywiście wszystkich uczniów.

8/ Rada parafialna działając zgodnie ze Statutem i regulaminem przetargu, jak również zgodnie z procedurą prawną (Prawo państwowe i kościelne) podjęła uchwałę dotyczącą sprzedaży działek. Pozyskane środki finansowe przeznaczymy na rozbudowę cmentarza.

9/ Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu zaprasza Róże Różańcowe oraz wszystkich modlących się na różańcu na PIELGRZYMKĘ RÓŻAŃCOWĄ, w sobotę – 22 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 10.3o. Szczegóły na plakacie.

10/ Składka z Bożego Ciała będzie przekazana na budownictwo sakralne.

11/ Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj z przeznaczeniem na inwestycje
w parafii.

12/ Dziękuję za dbałość o naszą świątynię. W tym tygodniu prosimy, by troskę
o czystość podjęli mieszkańcy ul. Pienińskiej: p. Sylwia Kopeć,
p. Bogumiła Wróbel oraz Mateusz Kos.

13/ Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej.