MIKOŁAJ z karabinem

W niedziele 04 grudnia w SP Ostrowsko odbyła się niecodzienna impreza. SKKF Akyama oraz Raven Sword zorganizowały dla dzieci staż Jiu jitsu „Mikolaj z karabinem”W programie oprócz treningu sztuki walki był turniej Ken Jitsu, zawodnicy zmagali się w czterech kategoriach wiekowych. Walki na miecze sędziowali sensei Sebastian Westrych i sensei Jerzy Knutelski. Oczywiście emocji nie brakowało, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać zarówno adeptów wschodnich sztuk walki w akcji jak również piękne japońskie zbroje. W drugiej cęści sali drożyna Raven Sword zaprezentowała sprzęt do ASG. Różnego rodzaju ochraniacze, hełmy, kaski, gogle itp. Ale główną atakcją były oczywiście , cieszące się dużym zainteresowaniem Karabinki ASG. Każdy uczestnik (duży i mały) mógł pooglądać wszystkie wystawione repliki. Aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania prezentacja odbywała się w kilkuosobowych grupach. Jeśli jedna grupa strzelała z replik to inna miała sposobność oglądać inne repliki czy dowiedzieć się co nieco na temat udzielenia pierwszej pomocy, albo posłuchać opowieści na temat wojskowości i historii broni strzeleckiej. Uwieńczeniem imprezy były prezenty dla najmłodszych wręczone przez mundurowych. Raven Sword zapowiada kolejną taka imprezę dla wszystkich chętnych a tych na pewno nie zabraknie..

Wyniki zawodów:

Miejsce 1 – Justyna Bąbol: Konrad Pańszczyk; Hubert Lach; Nikodem Orzechowski

Miejsce 2 – Kinga Rusnak; Joanna Bachleda; Tomek Jachymiak; Robert Ciesielka

Miejsce 3 – Katarzyna Maciaszek; Radosław Dzięciołowski; Marta Bachleda; Szymon Jachymiak

 

Pozdrawiam Aleksander Kozieł